A Longonot-vulkán tetején
Történt: 2023. március




Mi is nekivágtunk a hegynek. Az elején még kényelmesen sétáltunk felfelé, enyhe lankákon, ahol a hegy körül kialakított nemzeti parkban háborítatlanul élnek zsiráfok és zebrák is, mi ezekből láttunk néhányat, de bivaly, oroszlán, leopárd, bozótiantilop és Grant-gazella is található a parkban az azt fenntartó Kenya Wildlife Service honlapja szerint.
A zsiráfok egyik kedvenc eledele a szinte mindenhol megtermő akácia. De annak is két lényegesen különböző fajtája van. A gyalogösvény mentén ebből a borzasztóan tüskés bokorból volt jócskán, amit a zsiráfok nem esznek meg. Ezt sípoló akáciának hívják (Vachellia drepanolobium), az ágain ugyanis üres, két-két tövissel ellátott gumók nőnek, mindegyik lyukas és a szél fütyül bennük.


Néhány száz méter után már hirtelen meredekké vált a felszín, nagyon komoly kaptatónak néztünk elébe.


A lihegésünket csökkentendő meg-megálltunk, nem beszélve arról, hogy így fokról fokra élvezhettük az egyre jobban feltáruló pazar kilátást.

A képekről eddig úgy tűnhetett, mintha rajtunk kívül senki nem járt volna arra, pedig rengetegen kirándultak. Hegymászásunk során több száz más túrázóval is találkoztunk. Volt aki hegynek föl simán elfutott(!) mellettünk, de nekünk sem kellett nagyon szégyenkezni, nem mi voltunk a leglassabbak.

Nagyjából félúton már gyönyörködhettünk a Naivasha-tó és a körülötte lévő többi vulkanikus hegy látványában is.
A 3,1 km-es ösvényt erős másfél-két órányi kapaszkodás után tudhattuk végül magunk mögött. Meglehetősen elfáradtunk, ezért nem is vállaltuk be a vulkángyűrű körbejárásának újabb 7,2 km-ét, az elénk táruló vulkánkráter bőven elég élményt adott. Egyedülálló jellemzője a helynek a kráterben elterülő sűrű erdő.