Történt: 2023. január

Az angol nyelvű Wikipedia cikk ezt írja a tóról: „A Magadi-tó lefolyástalan tó Kenya déli részében, a Nagy-hasadékvölgy legmélyebb medencéjében. A tó 32 km hosszú és 2 km széles. A tavat 1904-ben fedezte fel E. G. Smith kapitány. A tóba számos, hideg és meleg vizű patak folyik be, többségük erősen nátrium-karbonát tartalmú. A száraz időszakban a tó felületét 80%-ban szilárd vagy félig szilárd nátrium-karbonát (szóda) teríti be. A tó északi partjai mellett 86 °C–os termálvizű források találhatók, melyek szintén a tavat táplálják.
A tó nagy része nagy koncentrációjú nátrium-karbonátot tartalmaz, melyből kiválik a trona (trinátrium-hidrogén-karbonát) ásvány. Egyes helyeken a sóréteg 40 méter vastag. A tó ismert lelőhelye a kovakőnek. A leghíresebb a magadit nevű ásvány, mely ebből a sós vízből keletkezik. A tóhoz vasút vezet, amelyen elszállítják a tóból kinyert szódát és gipsz alapanyagot Mombasaba.„


Már a fenti képekből is egyértelmű, hogy a látvány, ami a látogatót érkezésekor fogadja, elég messze esik egy ideálisnak elképzelt természeti képtől, ráadásul a hőmérséklet is 36-38 °C körül van.
A mintegy 100 km2 területű tóból a trona nevű, ún. nem tengeri evaporit ásványt bányássza az 1911-ben alapított Magadi Soda Company, ami 2005 óta a Tata nevű (Magyarországon is jelenlévő) indiai konzorcium tulajdona. A Magadi Soda Company a tronából szódahamut gyárt ipari célokra. Ez a legnagyobb szódahamu gyártó Afrikában.

Amikor a tóhoz értünk, rögtön a flamingók látványa fogott meg, de erről még egy picit később. Amint ugyanis átkeltünk a vasúti síneken, egy vonzónak nagy túlzással sem nevezhető ipari területen kellett átvágnunk, ez a Tata nagy kiterjedésű szódahamu üzemének területe.
A látvány számomra szinte holdbéli, úgy tűnik, mintha az élővilágnak semmi nyoma nem lenne. De nézzétek meg először az erről készült képeket az alábbi képgalériában.
kattints az alábbi képre és lapozd végig a fotókat a galériában





Ha nem tudnád, a kép alapján el sem hinnéd, hogy egy tó közepére épült.